<iframe width="650" height="34" marginwidth="0" marginheight="0" frameborder="0" hspace="0" vspace="0" scrolling="no" bordercolor="#000000" name="TextBanner.czAdvertisement" src="http://textbanner.cz/reklama.php?id_s=2589&banner_rozmer=650x34"> </iframe>

Pro milovníky koní..

8. března 2010 v 14:36 | Terinka a KIki


Kůň je krásné a ušlechtilé zvíře, které člověku věrně slouží už celá staletí. Rozzuřený či k smrti vyděšený kůň je však vzhledem ke své velikosti, síle, rychlosti a tvrdým kopytům zvířetem značně nebezpečným. Existují však lidé, kteří i k takovému koni dokážou najít cestu. Lidé, o kterých se říká, že umějí s koňmi mluvit. Ti, kteří vejdou do boxu agresivního hřebce, který zběsile kope kolem sebe, a vyjdou odtud živí. A kteří i takového běsnivce umějí přesvědčit, že je lepší přestat kopat kolem sebe a začít se chovat jako hodný koník. Bez biče, bez násilí. V Americe je znají jako zaříkávače koní. Takoví lidé ale žijí i u nás - jeden z nich, Jiří Strejc, bydlí na Barrandově.
On sám však nemá termín zaříkávač koní ani trochu rád. "Je mi jasné, že to zní zajímavě, až trochu tajemně, mně se to ale moc nelíbí. Nějaké zaříkávání tu nemá co dělat," tvrdí. Podle něj není třeba hledat v jeho práci žádnou magii - ono tolik zprofanované "zaříkávání". "To tam nemá co dělat," říká. Ne, že by taková "koňská magie" neexistovala a nefungovala, podle Jiřího Strejce je však problém v tom, že si člověk zahrává se silami, které nemůže mít nikdy tak docela pod kontrolou. "Nikdy nevíte, jakou cenu za to nakonec zaplatíte," říká. "Jsem věřící, takže se držím toho, že jsou věci mezi nebem a zemí, které je lepší nechat pánu bohu," dodává. 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 hudbavdusi hudbavdusi | 8. března 2010 v 14:37 | Reagovat

Ahoj tady Kiki a Terinka... :-D Hlasujte v naší anketě...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama